Célunk, hogy megszülessenek a kívánt gyermekek

  • Párkeresés
  • Kapcsolat
  • Pályaválasztás
  • Motiváció
  • Önértékelés
Egy új kis élet margójára – Nóri Ausztráliában 1. rész

Egy új kis élet margójára – Nóri Ausztráliában 1. rész

Találkoztam egy kiegyensúlyozott, jó kedélyű fiatal házaspárral, és újszülött kislányukkal, akik egy hónapra jöttek haza látogatóba Ausztráliából Magyarországra. Lenyűgözött az a tapintható kedvesség, türelem és természetes hozzáállás a szülővé váláshoz, illetve magához a gyermekhez, amit találkozásaink során tapasztaltam.

australia.jpeg

Nem volt kérdés, hogy következő cikkemben e család életébe bepillantva láthatjuk, hogy miben, mitől más Ausztráliában kisgyermeket várni és kisgyermekessé válni, hiszen érdemes a jó módszereket, gyakorlatokat hirdetni, átvenni és alkalmazni itthon is.  

Dóra és Iván gyermeke Nóri egy bájos, 8 és fél hónapos kislány, aki kettős állampolgár, és két hete kezdte Ausztráliában a bölcsödét, ahol angolul foglalkoznak vele, míg szüleitől a magyar nyelvet hallja, tanulja.

Tervezett gyermekként született Nóri?

Dóra: Igen, közel húsz éve ismerjük egymást a férjemmel, már öt éve élünk Ausztráliában, mindketten a szakmánkban dolgozunk és jól boldogulunk. A 33 évünk is épp ideálisnak látszott a gyermekvállaláshoz, s közel egy év várakozás után megfogant a kislányunk.

Milyen állami (ingyenes) egészségügyi ellátásban részesül általában egy gyermeket váró anya/család Ausztráliában?       

Dóra: Nagyon természetesen kezeli mindenki a gyermekvárást. A háziorvosnál jelentkeztem először, aki a terhesség megállapítását követően elirányított a körzeti kórház megfelelő osztályára, ott egy csoport védőnő szárnyai alá vett, s körülbelül havonta egy alkalommal vérnyomásmérés és rövid beszélgetés után elbocsátott. Nincs rendszeres szülész/nőgyógyász orvosi vizsgálat, csak ha valami probléma merül fel. Ezen kívül van két ultrahangvizsgálat, terhességi cukorbetegség-vizsgálat és egy vagy két vérvétel. A szülést a szülésznő vezette le, orvos csak akkor jelenik meg, ha a szülésznő ezt szükségesnek látja. Egyébként kizárólag nagyon indokolt esetben, sűrű engedély- és bocsánatkérések közepette nyúlnak a kismamához tapintásos vizsgálat céljából, erre nálam mindössze egyszer volt szükség, a szülés közben, de előtte egyszer sem. Mindenki, aki velem foglalkozott várandósságom alatt kedves, türelmes és segítőkész volt.     

Amit pozitívumként külön kiemelnék e rendszerből, az a kismamákat gyakran érintő depresszió feltárására irányuló figyelem.

A gyermekvárás ideje alatt több alkalommal is tesztek kitöltésével próbálják felderíteni a kismamák lelkiállapotát, és ha figyelmeztető jeleket tapasztalnak valakinél, ott azonnal megkezdődik a szakszerű segítségnyújtás.

Mi a trend a gyermek gondozásával, szoptatásával kapcsolatban?

Dóra: A szoptatás a legtermészetesebb táplálási módja a kicsiknek, ezért minden kismamának felhívják a figyelmét arra, hogy legalább a gyermek egyéves koráig táplálja őt anyatejjel. Nóri is szopik, és a bölcsiben is folytatjuk az anyatejes etetést; most nagyjából az étkezések felében kap szilárd ételt, a felében anyatejet. Ez utóbbit a bölcsibe is be lehet vinni, és akkor adják oda, amikor amúgy a gyerek szopna. A szülést követően a kórházban a nővérek mindenkinek segítenek szoptatni, és ha egy anyukának és a babának problémája van, akkor a szülést követően a szoptatási szakember támogatására számíthat. 

Nóri születésénél jelen volt az apukája, aki azóta is szinte mindent el tud végezni Nóri körül, ami feladat csak adódik, és ezt örömmel teszi, ez a természetes számára.

Jól működik a védőnői hálózat, odafigyelnek a gyerekek fejlődésére. A fiatal anyák, így én is bátran mozgunk a kicsikkel, mert mindenhol (egyetem, könyvtár, étterem, kirándulóhely, sportklub stb.) tiszta, jól felszerelt pelenkázó/etető helyiségek állnak rendelkezésre, és a nyilvános szoptatás elfogadása is nagyban segít minket abban, hogy rövid időn belül vissza tudjunk térni a korábbihoz hasonló életvitelünkhöz és ez ne menjen a gyermekünk fejlődésének, ellátásának rovására. Nagyon elterjedt, én is és Nóri apukája is rendszeresen használjuk a babahordozó kendőt, amely olyan meghitt és közeli kapcsolatot biztosít a babával akár napi több órán keresztül is, ami a kötődés egy egészen kifinomult formáját biztosítja mindkét félnek. Emellett nagyon kényelmes, biztonságos és nagy mozgásteret biztosít.

Fontosnak tartom, hogy megtaláljuk a családunkban azt az egyensúlyt, amely mindhármunknak egy jó hangulatú családi életet eredményez, és amely e mellett nem hagyja figyelmen kívül az egyéni érdeklődéseket, célokat sem.    

A cikk folytatásában arról is beszélgetek Dórával, hogy milyen támogatásban részesül egy kismama és a család Ausztráliában, milyen lehetőségei vannak az anyának az újbóli munkába állásra, milyen a bölcsődei rendszer és milyen babafejlesztő programokon vesz részt Dóra és Nóri ezekben a hónapokban. Vagyis, hogyan telnek a mindennapok.

A szerző Kovácsy-Burkon Katalin HR szakértő, tréner

Szólj hozzá! család nevelés gyermeknevelés Tovább
Egy új kis élet margójára – Nóri Ausztráliában 1. rész Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • MIÉRT MINDIG UGYANAZT A TÍPUST VONZOM? MIÉRT MINDIG UGYANAZT A TÍPUST VONZOM?
  • HOGYAN NE GÖRCSÖLJ RÁ A TÁRSKERESÉSRE? HOGYAN NE GÖRCSÖLJ RÁ A TÁRSKERESÉSRE?
  • Kemény nőből lágy leszek Kemény nőből lágy leszek
  • PAJZSOS TÁRSKERESŐK, avagy támadunk és félünk PAJZSOS TÁRSKERESŐK, avagy támadunk és félünk
  • Elméletben... Elméletben...

A bejegyzés trackback címe:

https://haromkiralyfi.blog.hu/api/trackback/id/tr6714232891

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Facebook Tumblr Twitter

Célunk, hogy megszülessenek a kívánt gyermekek

Tovább a Facebook-ra

Keresés

Friss topikok

  • Bilics Tímea: Szépek vagytok, megérte a 3 óra, hogy ilyen emlékezetes kép készüljön. :) Nagyok sok boldogságot ... (2019.08.19. 12:30) Néven nevezve
  • báró Csekonics: Így igaz - nem minden a pénz. Persze van egy szint, ami _alatt_ kb. minden mindegy mert napi probl... (2017.05.05. 10:50) Pálya (valóban) választás?

Címkék

apák (8) babakocsi (1) beszokas (1) beszoktatas (1) bölcsi (1) bölcsöde (1) boldogság (22) család (30) családpolitika (3) családtámogatás (2) egészségügy (2) gondozas (1) gondozo (1) gyerekruha (1) gyermeknevelés (13) házasság (10) hűség (1) kapcsolat (36) kisgyerek (1) kiteljesedés (8) konfliktuskezelés (7) motiváció (9) nagyszülők (5) nevelés (9) nyaralás (1) önértékelés (12) önkéntesség (1) orientáció (3) pályaválasztás (5) párkeresés (14) pucérgyerek (1) strand (1) szakítás (1) szerepek (7) szeretet (30) szexualitás (4) tánc (1) tanékezdés (1) társkeresés (3) tudatos párkeresés (9) tudatos társkeresés (3) ünnep (2) videó (1) Címkefelhő

Egyéb

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom hivatalos blogja
süti beállítások módosítása
Dashboard